Posturi vacante

AVOCATI STAGIARI

bpv Grigorescu Stefanica recruteaza avocati stagiar care sa se alature echipelor noastre de consultanta si litigii.

Abilitati/ cunostinte:
• Limba engleza – nivel C2
• Cunoasterea limbii germane, franceze sau a oricarei alte limbi straine va fi considerata un avantaj
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala
• Adaptabilitate si atitudine orientata catre lucrul in echipa
• Simt al umorului dezvoltat

Responsabilitati:
• Oferirea de asistenta si reprezentare juridica a clientilor prin intermediul mijloacelor de comunicare sau la sediul acestora, inclusiv reprezentare in instanta;
• Lucru independent sau in echipa pentru a oferi clientilor materiale livrabile finale;
• Oferirea de materiale preliminare si schite de documente membrilor echipei;
• Asigurarea finalizarii la timp a angajamentelor primite;
• Contributia la dezvoltarea cunoasterii generale a societatii;
• Contributia la efortul general de dezvoltare a activitatii societatii si la construirea unei practici adecvate propriei calificari si experiente profesionale;
• Pregatirea de materiale in scopul prezentarii catre clienti si a instruirii acestora, materiale de marketing, buletine informative, articole juridice si de business;
• Participarea la intalniri, evenimente de marketing, sustinerea de discursuri si prezentari, cat si alte actiuni de dezvoltare a activitatii societatii.

Pentru a aplica, va invitam sa trimiteti CV-ul impreuna cu scrisoarea de intentie, ambele in limba engleza, la adresa careers@bpv-grigorescu.com cu subiectul ”Stagiar” pana la data de 1 octombrie 2018.

SECRETARA – full time/part-time

Candidatul ideal:
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala in limba romana si engleza
• Excelente cunoștințe de lucru cu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), echipamente de birou (centrala telefonica, fax etc.) și abilități de dactilografiere.

Program de lucru:
9:00 – 18:00 de luni pana vineri, respectiv 18:00-21:00 de luni pana vineri

Responsabilitati / Beneficii:
Avem nevoie de ajutorul dvs. pentru asigurarea suportului de secretariat si de receptie pentru echipa noastra de avocați. Oferim un mediu de lucru placut, profesional si o compensatie adecvata.

Va rugam sa ne trimiteti CV-ul la adresa careers@bpv-grigorescu.com sau puteti aplica online in sectiunea Aplica aici.

Suntem in continua cautare de forte proaspete care sa se alature echipei noastre. Chiar si atunci cand nu avem posturi vacante anuntate aici, incurajam transmiterea aplicatiilor pentru orice arie de practica sau functie de suport din cadrul firmei noastre.