Posturi vacante

bpv Grigorescu Stefanica recruteaza avocat pentru practica de CORPORATE, TECHNOLOGY, PRIVACY

bpv Grigorescu Stefanica se bucura de o perioada de crestere, de aceea suntem in cautarea unui avocat exceptional care sa se alature echipei.

Abilitati/ cunostinte:
• Experienta in privacy si data protection, cu expunere sectoriala in tehnologia informatiei, servicii si produse digitale sau tehnologii industriale.
• Experienta in consilierea unui spectru larg de clienti, de la companii internationale de renume la companii start-up vibrante.
• Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa.
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala
• Adaptabilitate si flexibilitate pentru lucrul in echipa
• Simpatic, precum restul echipei in care urmeaza sa se integreze

Responsabilitati:
• Consiliere pentru sectoarele IT, servicii digitale sau tehnologie industriala, pentru fonduri de venture capital si alte tipuri de investitori.
• Consiliere privind proiectele si tranzactiile care implica colectarea si procesarea datelor cu caracter personal si problemele de reglementare in domeniul protectiei datelor.
• Dezvoltarea si mentinerea relatiilor profesionale cu clientii.
• Sprijinirea echipei in dezvoltarea afacerilor si cresterea notorietatii companiei.

Va rugam sa ne trimiteti CV-ul (in limba engleza) insotit de scrisoarea de motivare la adresa careers@bpv-grigorescu.com, specificand in titlu “CORPORATE, TECHNOLOGY, PRIVACY lawyer” pana la data de 30 martie 2018.

bpv Grigorescu Stefanica recruteaza Secretara – full time

Candidatul ideal:
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala in limba romana si engleza
• Excelente cunoștințe de lucru cu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), echipamente de birou (centrala telefonica, fax etc.) și abilități de dactilografiere.

Program de lucru:
9:00 – 18:00 de luni pana vineri

Responsabilitati / Beneficii:
Avem nevoie de ajutorul dvs. pentru asigurarea suportului de secretariat si de receptie pentru echipa noastra de avocați. Oferim un mediu de lucru placut, profesional si o compensatie adecvata.

Va rugam sa ne trimiteti CV-ul la adresa careers@bpv-grigorescu.com sau puteti aplica online in sectiunea Aplica aici.

Suntem in continua cautare de forte proaspete care sa se alature echipei noastre. Chiar si atunci cand nu avem posturi vacante anuntate aici, incurajam transmiterea aplicatiilor pentru orice arie de practica sau functie de suport din cadrul firmei noastre.